Znak Městys Bobrová
Oficiální stránky

Městys Bobrová

 • Bobrovská a.s. oznamuje občanům, že přijímá objednávky na obilí ze sklizně roku 2021. Cena za 1q je 500,- Kč - platí se při objednání. Objednávky se přijímají v kanceláři akciové společnosti od středy 21.7.2021 do pátku 23.7.2021 od 7:30 do 14:30 hodin.

 • Jelikož je velký zájem o agendy

   občanské průkazy

   cestovní doklady

   evidence obyvatel

   registr řidičů

   registr vozidel

  je třeba se na uvedené agendy v úřední dny i nadále objednávat skrze https://v3.kadlecelektro.cz/obj/index.php?id=147,

  v neúřední dny se je třeba se předem dohodnout na návštěvě.

  Příslušná informace o provozu našeho úřadu je zveřejněna na https://radnice.nmnm.cz/provoz-meu-nmnm-3/

   

 • MUDr. Kozárová oznamuje, že od 19.7. do 22.7.2021 bude ordinace v Bobrové z důvodu DOVOLENÉ uzavřena.

  Výdejna léků Bobrová oznamuje, že v týdnu od 19.7 do 23.7.2021 bude z důvodu DOVOLENÉ uzavřena.

 • Výdejna léků Bobrová oznamuje, že v pátek 9.7.2021 bude z důvodu dovolené uzavřena.

 • Ve dnech 7.7.-9.7.2021 nebude MUDr. Derner ordinovat

  D O V O L E N Á

  V případě akutního onemocnění vašich dětí ošetření poskytne MUDr. M. Kroupová v Bystřici n.P. tel.: 566688260 ve svých ordinačních hodinách

 • ‼️ Pokud máte pochybnosti a nevíte odkud Vám pojede autobus, jelikož je tu objížďka a rozestavěný terminál, máme pro Vás kontakt na firmu ZDAR a.s., která zajišťuje autobusovou dopravu.‼️

  INFORMACE A JÍZDNÍ ŘÁDY

  Tel: +420 566 623 667, +420 602 420 950

  Po: 8:00 – 12:00

  Út: 12:00 – 16:00

  St: 8:00 – 12:00

  Čt: 12:00 – 16:00

  Pá: 8:00 – 12:00

 • Ordinace lékařky MUDr. Zuzany Kozárové v Bobrové bude dne 25.6. 2021 uzavřena.

 • Ve dnech 21.6.-25.6.2021 nebude MUDr. Derner ordinovat

  D O V O L E N Á

  V případě akutního onemocnění vašich dětí ošetření poskytne MUDr. T. Pecinová v Bystřici n.P. tel.: 566688259

 • Od pondělí 14.6.2021 začíná oprava mostu u Sedlákova mlýna. Z toho to důvodu bude uzavřena silnic mezi Bobrovou a Podolím. Objízdná trasa povede v obou směrech přes Radešín.

  Autobusová zastávka pro autobusy jedoucí přes Podolí bude prozatím přemístěna z Horní Bobrové na Dolní Bobrovu ke zdravotnímu středisku.

  Oprava potrvá do 31.10.2021

  Aktuality - Uzavírka silnice Bobrová - Podolí
 • Úřad městyse Bobrová je dnes 9.6.2021 otevřen pouze do 15:00 hod. Děkujeme za pochopení. 

 • MUDr. Zuzana Kozárová oznamuje, že je možné se přihlásit k očkování v ordinaci v Bobrové.

  Očkuje vakcínou MODERNA ve 2 dávkovém schématu (2. dávka za tři týdny).

  Hlásit se mohou pacienti všech věkových skupin a očkují i neregistrované pacienty.

  Aktuality - MUDr. Zuzana Kozárová - očkování proti COVIDU 19
 • Už XV. ročník vědomostní a poznávací soutěže S Vodomilem začíná už 1. května 2021!! Podtitulem soutěže se stala tajemná zákoutí hradů a zřícenin v Koruně Vysočiny. Letošní putování má deset zastávek se stejným počtem razítkovacích míst i otázek. Ke každé bude uvedena minimálně jedna pověst nebo příběh, která se v místě odehrála. Vydejte se s Vodomilem čarokrásnou zemí!

  Které místa s námi můžete navštívit?

  1.Umělá kaple Jivina, 2. hrad Mitrov, 3. hrad Víckov, 4. hrad Pernštejn, 5. hrad Osiky, 6. hrad Zubštejn, 7. hrad Aueršperk, 8. hrad Pyšolec, 9. hrad Dalečín, 10. hrad Štarkov (Skály)

  Více informací najdete na našem webu: https://www.korunavysociny.cz/tematicke-vylety/putovani-s-vodomilem

  Putování s Vodomilem v roce 2021

 • Česká pošta oznamuje, že ve čtvrtek 13.5.2021 bude pobočka v Bobrové uzavřena.

 • Policisté apelují na občany, aby byli při nakupování na internetu obezřetnější a při placení prostřednictvím internetového bankovnictví pozornější. S přibývající oblíbeností online nákupů se zvyšuje také počet spáchaných podvodů. Obětí podvodníka se může stát jak kupující, tak i prodávající. K tomu, aby se člověk nenechal snadno napálit, by přitom v mnoha případech stačilo - řídit se doporučeními a preventivními radami, nejednat unáhleně, při práci s novými aplikacemi se nejprve důkladně seznámit s jejich ovládáním a věnovat prováděným finančním operacím patřičnou pozornost.

  Poučit se každý může z případů, které se již staly. Navíc je na nich možné velmi dobře prezentovat, jak k nim došlo a na co si dát pozor. Nicméně nelze obsáhnout všechny varianty, za kterých k podvodu může dojít, a pachatelé navíc dokáží velmi rychle měnit způsob páchání podvodu, proto je obezřetnost nutná v každém případě.

  O více než dvacet tisíc korun přišel muž z Jihlavska, který si chtěl koupit konzoli. V druhé polovině dubna zareagoval na inzerát zveřejněný na internetovém portálu. Za konzoli chtěl prodávající přes deset tisíc korun. Zájemce se s ním domluvil za využití komunikační aplikace a platba následně proběhla prostřednictvím platební brány. Přes internetové bankovnictví muž odeslal na účet prodávajícího peníze. Platba sice úspěšně proběhla, muž ale obdržel zprávu, že ne, transakci proto zopakoval a peníze poslal podruhé. Zaplacené zboží podvedenému muži nepřišlo, prodávající s ním přestal komunikovat a nebyly mu vráceny ani peníze.

  Obdobně dopadl také jiný podvedený muž z Jihlavska, který tentokrát zboží prodával. Na internetovém portálu s bazarovým zbožím zveřejnil inzerát nabízející k prodeji jízdní kolo. Výsledkem bylo, že přišel o bezmála deset tisíc korun. Pachatel v tomto případě využil jeho omylu. Prodávající si totiž při obsluhování internetového bankovnictví myslel, že mu sjednaná finanční částka na účet přišla, opak byl ale pravdou. V domnění, že se jedná o příchozí platbu od kupujícího, potvrdil zaplacení částky a peníze tím poslal na účet podvodníka.

  Další podvedenou je žena z Havlíčkobrodska, která nabízela prostřednictvím internetu k prodeji prosklené skříně za jeden tisíc korun. Na konci dubna ji kontaktoval pachatel prostřednictvím komunikační aplikace a projevil o nábytek zájem. Po krátké komunikaci od ní vylákal peníze prostřednictvím zaslaného linku, kde žena vyplnila údaje o platební kartě a omylem potvrdila platbu, přišla tak o částku deset tisíc korun. Přehlédla totiž navíc ještě nulu a z jednoho tisíce bylo rázem deset tisíc. Pachatel s ní poté přestal komunikovat.

  Riziko spáchání podvodu hrozí nejvíce u nákupů bazarového zboží na internetu a platby předem. Po odeslání domluvené finanční částky na účet prodávajícího se totiž může stát, že se hned poté veškerá komunikace s ním přeruší. Zájemce tak skončí bez peněz a marně čeká na zboží, za které už zaplatil.

  Předem uhradil požadovanou finanční částku za nabízenou herní konzoli například muž z Havlíčkobrodska a přišel o patnáct tisíc korun. Muže ze Žďárska stála zkušenost s podvodníkem necelých sedm tisíc korun, když zaplatil předem za vyrovnávací laser. Žena z Třebíčska poslala téměř patnáct tisíc korun na účet pachatele, který nabízel k prodeji mobilní telefon. O nabízené chytré hodinky projevil zájem muž z Pelhřimovska a přišel o šest a půl tisíce korun. Muž z Jihlavska marně čekal na grafickou kartu, za kterou předem zaplatil deset tisíc korun.

  Dalším rizikem při online nákupech je skutečný stav prodávaného zboží. Žena z Jihlavska si v druhé polovině dubna na inzertním portálu sociální sítě vyhlédla nabízený repasovaný mobilní telefon za částku přes pět tisíc korun. Zboží jí bylo na dobírku doručeno, následně ale zjistila, že je telefon poškozený a hlavně nefunkční.

  Stát se také může, že při rozbalení zboží poslaného na dobírku poté kupující zjistí, že mu byla zaslána zcela jiná bezcenná věc.

  Policisté v minulosti již mnohokrát apelovali na občany, aby byli při nakupování na internetu obezřetnější, stále ale počty podvedených přibývají. Při online nákupech je třeba být opatrný a je nutné mít se na pozoru zejména, pokud se jedná o platbu předem. Minimální krok, který může každý udělat, je projít si zveřejněné recenze. Mnoho podvedených své negativní zkušenosti sdílí a je tak možné z nich čerpat.

  Při využívání internetového bankovnictví je nutné si důkladně vše prostudovat a seznámit se řádně s jeho ovládáním. Při provádění finančních transakcí je důležité řešit je v klidu, vše si dobře pročíst, dát si dostatek času a pečlivě vše zkontrolovat. Není dobré jednat pod tlakem a unáhleně. Samozřejmostí by měla být také zpětná kontrola prováděných transakcí.

 • Zápis do MŠ Bobrová

  proběhne:

  • distanční formou od 2. 5. do 16. 5. 2021
  • prezenční formou: 5. 5. a 12. 5. 2021 v časech 9,00 – 12,00 a 13,00 – 16,00 hodin

   

  Distanční forma: doručení žádosti do datové schránky školy nebo e-mailem s elektronickým podpisem zákonného zástupce nebo poštou (vždy je rozhodné datum podání žádosti na poštu).

  Prezenční forma: osobní podání ve škole nebo vhození žádosti do schránky u budovy školy.

  Při volbě osobního podání je nutné si předem zarezervovat čas na e-mailu: ms.bobrova@mestysbobrova.cz.

  Je nutné dodržet v době zápisu platná mimořádná protiepidemická opatření, proto zápis v případě prezenční formy proběhne bez osobní přítomnosti dětí.

  Žádost o přijetí dítěte najdete na webových stránkách školy.

  K zápisu je nutné doložit rodný list dítěte.

   

                                                 Mateřská škola Bobrová

 • Ve dnech 13. a 14.5.2021 (čtvrtek, pátek) budu provádět odečty elektroměrů v naší obci.

  Žádáme proto, aby v těchto dnech byly zpřístupněny elektroměry, případně o zanechání stavu elektroměru na viditelném místě.